< / Úvod

Historie a současnost

JUSTR, s.r.o. (jednoúčelové stroje) je česká soukromá společnost, bez zahraniční kapitálové účasti, která vznikla na přelomu let 1997-98 vyčleněním střediska konstrukce a výroby jednoúčelových strojů ve firmě MONROE Czechia (dříve ATESO Jablonec, záv. Hodkovice n/M; a ještě dříve AUTOBRZDY Jablonec, záv. Hodkovice n/M).

Historie tohoto původního útvaru sahá až do roku 1956, kdy byla ustavena skupina vývojových pracovníků jako samostatné středisko pro konstrukci a výrobu jednoúčelových strojů. Tato skupina plnila úkoly převážně pro mateřský závod a podílela se na mechanizaci a automatizaci výroby teleskopických tlumičů pro osobní i nákladní vozy a výroby elektrokomponentů pro motorová vozidla (přerušovače směrových světel, houkačky, spinací relé a.p.). Z této historie plyne, že sortiment strojů a zařízení byl velmi široký a působnost velmi různorodá. Od strojů a zařízení montážních a kontrolních přes obráběcí a svářecí, odmašťovací a čistící až např. i pro balení do krabic. Při této činnosti získali naši pracovníci bohaté zkušenosti, které nabízíme k využití.

Od samého počátku působení máme svojí vlastní projekci i výrobu, můžeme tedy dodávat požadovaná zařízení kompletní s veškerou potřebnou dokumentací a proškolením budoucích uživatelů. Samozřejmostí je poskytování záručního i pozáručního servisu. V současné době vyrábíme stroje a zařízení hlavně pro potřeby výrobců v automobilovém průmyslu.

Naše společnost se nachází v areálu pod náměstím v Hodkovice nad Mohelkou, vjezd je z ulice Česká.

 

Zvětšit - kliknout na obrázek